Články a oznamy

QUERCETIN – ÚČINNÝ FLAVONOID
Pridané: 27.02.2023
|
Mgr. Martina Hubená

Quercetin (kvercetín) je prírodný bioaktívny flavonoid, výborný antioxidant s protizápalovými a protivírusovými účinkami. Môžu z neho profitovať najmä ľudia, ktorých sužujú alergie, astma, cukrovka, obezita, rakovina, kardiovaskulárne a neurologické ochorenia a v neposlednom rade aj tí, ktorí aktívne športujú.

viac
DOPRAJTE SVOJEJ POKOŽKE, VLASOM A NECHTOM PRÍRODNÉ ZDRAVIE
Pridané: 11.07.2022
|
Mgr. Martina Hubená

Mnoho ľudí trpí vypadávaním vlasov (alopécia), lámavosťou nechtov, nezdravou pokožkou, akné a inými vyrážkami. Príčinou často býva nedostatok niektorých živín, vitamínov, minerálov a bielkovín. Medzi najdôležitejšie z nich patria: vitamíny skupiny B (hlavne B3 a B7), vitamín C a E, železo, antioxidanty zinok a hroznové jadierka, aminokyseliny (l-cysteín a l-metionín), esenciálne mastné kyseliny (alfa-linolénová kyselina – ALA, linolová kyselina (LA), rozmarínový olej (Salvia rosmarinus), ibištek (Hibiscus...

viac
PROBIOTIKÁ A PREBIOTIKÁ: AKÝ JE MEDZI NIMI ROZDIEL?
Pridané: 26.06.2021
|
Mgr. Martina Hubená

Téma probiotík a prebiotík sa vo výžive skloňuje dosť často. Napriek tomu, že znejú podobne, sú dôležité pre ľudské zdravie, ale plnia rôzne úlohy. Probiotiká sú prospešné baktérie a prebiotiká sú potraviny pre tieto baktérie.

viac
AKO ROZPOZNAŤ KVALITNÝ OLIVOVÝ OLEJ?
Pridané: 04.04.2021
|
MUDr. Ivan Kecskés, MBA

Ľudia, ktorí konzumujú viac olivového oleja, majú výrazne nižšie riziko úmrtí na rôzne ochorenia, tvrdia odborníci. Denná konzumácia olivového oleja, podľa vedeckých štúdií, pomáha chrániť pred chorobami od Alzheimerovej choroby, osteoporózy, po starnutie kože až rakovinu. Polyfenoly, ktoré kvalitný olivový olej obsahuje, je však možné nahradiť aj formou výživového doplnku.

viac
HERPES – UŽ NIE, ĎAKUJEM!
Pridané: 04.04.2021
|
MUDr. Ivan Kecskés, MBA

Herpes je veľmi ťažko vyliečiteľný. Protivírusové opatrenia prírodnej liečby môžu pomôcť radikálne znížiť ich počet. Herpesová infekcia môže mať rôzne lokality vzniku, najčastejšie sa objavuje na pere ako malý pľuzgier. Konvenčné lieky často nefungujú tak, ako si želáme a môže trvať aj dva týždne, kým všetky príznaky zmiznú. Aj prírodné metódy pomáhajú a často lepšie, čo je ale výhodnejšie, že majú...

viac