Problémami s akné si prešiel každý z nás. Nie je to však nič príjemné- najmä keď nepomáhajú žiadne krémy či mastičky. Preto ti prinášame 5 rád, ktoré môžu byť naozaj prínosné v  tvojom boji s nepríjemným akné. Tu ich máme:

1. Vyraď z jedálnička cukor a bielu múku

Možno to nebude jednoduché, ale... cukor a biela múka vedú k zvýšeniu hladiny cukru v krvi. Ak sa zvýši hladina cukru v krvi, zvýši sa hladina inzulínu a to zase vedie k zvýšeniu produkcie androgénu. Hovorí sa, že zvýšená hladina androgénu môže byť tiež príčinou akné.

Dobrým pomocníkom v boji s cukrom je vláknina. Vláknina znižuje glykemický index a stabilizuje hladinu cukru v krvi.  

Náš tip: Uži jednu lyžičku vlákniny (psyllium alebo prášok zo psyllia). Ale dávaj si pozor, aby bola vláknina v dobrej kvalite.

2.  Dopľň telu vitamín D a dobrý je aj OPC - exktrakt z hroznových jadierok

OPC sú oligomérne proanthokyanidíny, ktoré sa prirodzene vyskytujú v rastlinách. Pozitívne pôsobí na pleť, oči, imunitný systém a dokonca aj na hormonálne hospodárenie. Je to tiež jeden z najsilnejších antioxidantov, ktorý poznáme. Má veľmi pozitívne účinky na naše zdravie. A tým samozrejme pomáha aj bojovať proti akné.

Zákazníci, ktorí užívajú oba produkty naraz potvrdili, že po pár týždňoch mali pleť ako novú. Zápaly a akné sa výrazne zredukovali a pokožku mali opäť čistú a jemnú.

3. Uľahči vylučovanie toxínov z tela

So zlou výživou, veľkým množstvom cukru, tabaku a alkoholu, nedostatku pohybu a tiež s nízkym dostávaním slnečného svetla nás postihujú rôzne toxíny, kysliny a metabolické konečné produkty. Tým nám môže tiež vznikať akné. V tomto prípade odporúčame pravidelnú detoxikačnú kúru.

4. Zredukuj konzumáciu mlieka a mliečnych produktov

Mlieko môže stimulovať nadmerné vylučovanie mazu.

5. Dbaj na to, aby sa v jedálničku nachádzala strava bohatá na živiny a vitamíny a dostatok tekutín

To, čo jeme, sa odráža na stave našej pokožky. Zabudni preto na hamburgery a zaraď do jedálnička dostatok ovocia, zeleniny, iné výživné potraviny a dostatok nesladených tekutín-  napríklad bázický čaj s čerstvým citrónom.

 

d3flohsamen detox-set

        OPC Extrakt                   Vitamín D3                             Psyllium                                 Detoxikačný set

                                                                                                                                                                     so ZĽAVOU!