BIO Matcha, Japonsko, 100g

Bežná cena: 30,00 €

Special Price 24,90 €

Dostupnosť: Skladom

Rýchly prehľad

Matcha je veľmi jemný prášok pomletého zeleného čaju,  je neoddeliteľnou súčasťou ázijskej čajovej kultúry, a to predovšetkým čajovej ceremónie v Japonsku. 

Naša BIO Matcha, je okrem klasickej verzie ako čistý čaj, tiež vhodná pre smoothies, koktaily a pre výrobu zmrzliny Matcha. Vzhľadom k obsahu kofeínu, môže byť tiež použitá pre matcha latte. Na internete nájdete široký výber rôznych receptov.

Firma Vegavero vyvinula maximálnu snahu a dodáva výrobok vo vysoko kvalitnej ochrannej krabici, kde sa uchováva aróma BIO Matchy. To je jediný spôsob, ako zachovať jedinečnú arómu čaju Matcha po celé mesiace. Staráme sa však aj o zvieratá a životné prostredie - preto sú všetky naše výrobky vegánske. A samozrejme, naša Matcha čaj je bez akýchkoľvek prísad.

Detaily

Náš čaj Vegavero BIO Matcha pochádza z tradičnej oblasti pestovania čaju regiónu Aichi-ken uprostred Japonska. Obklopený prírodnou krajinou je jedným z najlepších, po stáročia, Zelený čaj pestovaný v Japonsku. Sušené listy sa spracúvajú v jemnom procese pomocou kamenného mlyna na náš čaj Matcha. Vyznačuje sa intenzívnou zelenou farbou a príjemnou, sladko-bylinkovou chuťou.

Produkcia čaju matcha patrí medzi tie najprepracovanejšie produkcie čaju na svete. Štyri týždne pred zberom sú čajové lístky pokryté čiernymi sieťovinami. Táto „tieňová“ technika má za úlohu  zabezpečiť, aby sa k lístkom dostalo veľmi málo slnečného svetla. Strata slnečného svetla je vykompenzovaná obzvlášť intenzívnou produkciou chlorofylu, ktorá zabezpečí, že čajové lístky sú bohaté na aminokyseliny.

Japonské slovo matcha znamená v preklade mletý čaj. A práškový čaj pôvodne pochádza z Číny. V tradičnej čínskej medicíne bol Matcha, ktorý bol vyrobený v budhistických kláštoroch, používaný ako liečba. Matcha sa dostala do Japonska až v 12. storočí, keď japonský mních Myoan Eisai priniesol domov vo veľkom množstve čajové semená a tradíciu konzumácie z Číny. Zatiaľ čo Matcha v Číne postupne upadla do zabudnutia, produkcia špecializovanej čajovej špeciality v Japonsku bola dokonalá.

Prášok Matcha obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, ako vitamíny B1, B2 a B3 a vitamín E, vitamín C a vitamín K, ale aj minerály, ako je vápnik a draslík. Okrem toho je Matcha obzvlášť bohatá na betakarotén - prekurzor vitamínu A. Zvlášť známe sú polyfenoly v prášku Matcha.

100% vegánsky a bez živočíšnej želatíny, gluténu, mlieka, laktózy a bez použitia génovej techniky.

Varovanie

Doplnky stravy nie sú náhrada vyváženej a pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte denné odporúčané množstvo! Uchovávajte mimo dosahu detí! Skladujte na chladnom a suchom mieste. Nepoužívajte v prípade, keď je obal výrobku poškodený.

 

 

ingredients

Zloženie: 100% originálny japonský čaj Matcha (zelený čaj), v bio kvalite z oblasti Aichi-ken uprostred Japonska.

Tento produkt je 100% prírodný bez akýchkoľvek prísad. 

100% vegánsky produkt, bez živočíšnej želatíny, lepku, mlieka, laktózy a použitia génovej techniky.

Výživné hodnoty:

Nutričné informácie

v 100 g

 

Energia v kJ

42

 

Energia v kcal

10

 

Tuk v g

0

 

-          z toho nasýtené mastné kyseliny v g

0

 

Karbohydráty v g

0,5

 

-          z toho cukor v g

0,5

 

Proteíny v g

30,6

 

Soľ v g

0,5

 

Vláknina v g

0

 

 

 

 

Minerály

v 100 g

denná odporúčaná dávka v %

Železo v mg

13

92,9

Zinok v mg

4,2

42

Vápnik v mg

328

41

Kofeín v mg

68

 

usage

Odporúčané dávkovanie: ½ čajovej lyžičky (2 g) matcha prášku do misky, zalejeme stredne teplou vodou (asi 80 ml, 80°C), premiešavame najlepšie bambusovou metličkou, až kým nespení.

Obsah kofeínu: 68 mg na 100 g

Obsahuje kofeín. Osoby citlivé na kofeín by sa mali vyhýbať výrobku. Použitie počas tehotenstva alebo laktácie sa má vykonať len s lekárskymi konzultáciami.

Možno Vas zaujme aj nasledujúci produkt

Napíšte vlastnú recenziu

Recenzujete: BIO Matcha, Japonsko, 100g

Štítky produktu

Pre oddelenie štítkov použite čiarky. Viacslovné frázy ohraničte apostrofmi (').