BIO Matcha na varenie a pečenie,100g

Bežná cena: 24,90 €

Special Price 19,90 €

Dostupnosť: Skladom

Rýchly prehľad

Špeciálny prášok zo zeleného času BIO Matcha od Vegavera vhodný k použitiu vo vašej kuchyni. Viete vytvoriť nezameniteľné druhy zelených koláčov alebo sušienok, RAW dobrôt, pečiva v krásnej farbe plnej zdravia:)

Matcha predstavuje na veľmi jemný prášok pomletý zelený čaj, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou ázijskej čajovej kultúry, a to predovšetkým čajovej ceremónie v Japonsku.

Detaily

BIO cooking Matcha prášok je vhodná na varenie a pečenie. Špeciálny zelený čaj v práškovej forme slúži na exkluzívny čajový zážitok, v kuchyni poskytuje aj nadšenie a tvorivosť hlavne pri pečení. Viete vytvoriť zmrzlinu, koláče alebo sušienky. Vytvoríte nádherné svetlo-zelené farby, čo  zapadá do mnohých jedál. Vyskúšajte obohatiť svoj talent v kuchyni.

Náš čajový prášok Vegavero BIO Matcha pochádza z tradičnej oblasti pestovania čaju regiónu Aichi-ken uprostred Japonska. Obklopený prírodnou krajinou je jedným z najlepších po stáročia Zelený čaj pestovaný v Japonsku. Sušené listy sa spracúvajú v jemnom procese pomocou kamenného mlyna na náš čaj Matcha. Vyznačuje sa intenzívnou zelenou farbou a príjemnou, sladko-bylinkovou chuťou.

Produkcia čaju matcha patrí medzi tie najprepracovanejšie produkcie čaju na svete. Štyri týždne pred zberom sú čajové lístky pokryté čiernymi sieťovinami. Táto „tieňová“ technika ma za úlohu  zabezpečiť, aby sa k lístkom dostalo veľmi málo slnečného svetla. Strata slnečného svetla je vykompenzovaná obzvlášť intenzívnou produkciou chlorofylu, ktorá zabezpečí, že čajové lístky sú bohaté na aminokyseliny.

Japonské slovo matcha znamená v preklade mletý čaj. A práškový čaj pôvodne pochádza z Číny. V tradičnej čínskej medicíne bol Matcha, ktorý bol vyrobený v budhistických kláštoroch, používaný ako liečba. Matcha sa dostala do Japonska až v 12. storočí, keď japonský mních Myoan Eisai priniesol domov vo veľkom množstve čajové semená a tradíciu konzumácie z Číny. Zatiaľ čo Matcha v Číne postupne upadla do zabudnutia, produkcia špecializovanej čajovej špeciality v Japonsku bola dokonalá.

Prášok Matcha obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, ako vitamíny B1, B2 a B3 a vitamín E, vitamín C a vitamín K, ale aj minerály ako je vápnik a draslík. Okrem toho je Matcha obzvlášť bohatá na betakarotén - prekurzor vitamínu A. Zvlášť známe sú polyfenoly v prášku Matcha.

100% vegánsky a bez živočíšnej želatíny, gluténu, mlieka, laktózy a bez použitia génovej techniky.     

 

Varovanie

Doplnky stravy nie sú určené ako náhrada vyváženej stravy a zdravého životného štýlu. Neprekračujte denné odporúčané dávkovanie! Uchovávajte mimo dosahu detí!

ingredients

Zloženie: 100% originálny japonský čaj Matcha (zelený čaj), v bio kvalite z oblasti Aichi-ken uprostred Japonska.

Tento produkt je 100% prírodný bez akýchkoľvek prísad.

100% vegánsky produkt, bez živočíšnej želatíny, lepku, mlieka, laktózy a použitia génovej techniky.

Obsahuje kofeín. Osoby citlivé na kofeín by sa mali vyhýbať výrobku. Použitie počas tehotenstva alebo laktácie sa má vykonať len s lekárskymi konzultáciami.

usage

Odporúčané dávkovanie: ½ čajovej lyžičky (2g) matcha prášku do misky, zalejeme stredne teplou vodou (asi 80 ml, 80°C), premiešavame bambusovou metličkou, až kým nespení.

Recepty na varenie a pečenie nájdete na internete, v najbližšej dobe nejaké pridáme aj na našu FB stránku.

Obsah kofeínu: 68 mg na 100 g

Výživné hodnoty:

Nutričné informácie

v 100 g

 

Energia v kJ

42

 

Energia v kcal

10

 

Tuk v g

0

 

-          z toho nasýtené mastné kyseliny v g

0

 

Karbohydráty v g

0,5

 

-          z toho cukor v g

0,5

 

Proteíny v g

30,6

 

Soľ v g

0,5

 

Vláknina v g

0

 

 

 

 

Minerály

v 100 g

denná odporúčaná dávka v %

Železo v mg

13

92,9

Zinok v mg

4,2

42

Vápnik v mg

328

41

Kofeín v mg

68

 

Napíšte vlastnú recenziu

Recenzujete: BIO Matcha na varenie a pečenie,100g

Štítky produktu

Pre oddelenie štítkov použite čiarky. Viacslovné frázy ohraničte apostrofmi (').