Herpes môže byť neliečiteľný. Avšak antivírusové opatrenia prírodného liečenia môžu pomôcť radikálne znížiť ich počet.

Herpesová infekcia môže mať rôzne lokality vzniku, najčastejšie sa objavuje na pere ako malý pľuzgier. Konvenčné lieky často nefungujú tak, ako si želáme a môže trvať aj dva týždne, kým všetky príznaky zmiznú. Prírodné metódy pomáhajú lepšie a tiež majú dlhší účinok.

Herpes vypukne vďaka slabému imunitnému systému

Ľudia s dobre vyvinutým a silným imunitným systémom môžu v sebe nosiť herpes-vírus bez toho, aby si to všimli. Ich imunitný systém zabraňuje tomu, aby sa tento vírus aktivoval a tiež rozšíril. Čím slabší imunitný systém človek má, tým je väčšia pravdepodobnosť výskytu herpesu. Jeden z faktorov oslabenia imunity je napríklad stres. Tak si môžeme všimnúť, že ľudia, ktorí majú stresujúce zamestnanie alebo prežívajú ťažšie životné fázy, trpia častejšie herpesmi. Posilnenie imunitného systému spolu s efektívnym manažmentom stresu by malo byť stredobodom dlhodobého liečenia herpesov.

 

Prírodná liečba a prevencia herpesov – náš štvorbodový plán

 

1. Akútne ošetrenie s l-lyzínom/vitamín c a zinkom

Ak má organizmus k dispozícii dostatočné množstvo L-lyzínu, aktivuje sa vo víruse herpesu, čo následne vedie k zastaveniu jeho šírenia. Doplniť do stravy L-Lyzín sa tak odporúča ihneď pri prvých príznakoch herpesu (1-3 g za deň). Súčasne s ním je potrebné brať aj vitamín C a zinok.

 

2. Očista čriev, detoxikácia a odkyslenie organizmu

Očista čriev prebieha súčasne s detoxikačným procesom organizmu. Veľké množstvo jedov, ktoré pochádzajú zo životného prostredia, stravy, oblečenia, pitnej vody, liekov atď., sú odvádzané črevami. V tomto prípade odporúčame detoxikačnú kúru 2x ročne.

 

3. Strava bohatá na antioxidanty a životne dôležité látky

Správna strava sa súčasne s množstvom stopových prvkov, antioxidantov a esenciálnych mastných kyselín stará o správne fungovanie organizmu. Zdravé tuky, ako napríklad ľanové semienka, ľanový olej, konopný olej, ryby, avokádo, olivy, olivový olej, chia semienka. Okrem toho, je dôležité prijať veľké množstvo špecifickej stravy za účelom eliminácie herpesov, akou je strava chudobná na arginín a strava bohatá na lyzín. Taktiež odporúčame užívať OPC, ktorý je jedným z najsilnejších antioxidantov na svete.

 

4. Manažment stresu

Vzhľadom k tomu, že stres vyvoláva herpes, je veľmi dôležité naučiť sa, ako ho zvládať. Je potrebné znížiť spotrebu látok plných toxínov, ktoré stimulujú nervový systém a predurčujú stres, ako je kofeín, nikotín, alkohol a cukor. Odporúčame venovať sa aktivitám na zvládanie stresu, medzi ktoré zaraďujeme jógu, meditácie, tai chi, ale aj bežné druhy športov, akými sú cyklistika, plávanie, jogging. Takisto aj sauna dokáže robiť divy.