Pokiaľ ste si istí správnym spôsobom života pre Vaše telo nepotrebujete siahať po doplnkoch výživy. Ak však cítite, že  niečo naozaj nie je v poriadku, odporúčam overené a účinné metódy najstaršej medicíny a to čínskej medicíny. Tá siaha až do veku pred našim letopočtom. Tento krátky článok by som sa chcel venovať výživovému doplnku Ganoderma lucidum ( hube Reishi ). Reishi je drevokazná huba, rastie na tvrdých drevách odumretých stromoch. V Číne a Japonsku má táto huba nezastupiteľné miesto v liečbe rôznych ochorení, je doporučovaná aj na celoživotné užívanie. Táto čarovná huba má izolovaných viac ako 200 účinných látok,asi najdôležitejšie sú betaglukány, tieto látky indukujú vznik interleukínov a interferónov, považujú sa za zbrane imunitného systému. Tripertény posiľnujú pečeň a detoxikáciu. Tripertenoidy tlmia alergické reakcie, znižujú tlak krvi a obmedzujú množenie rakovinových buniek u niektorých typov nádorov. Germánium, ktoré napomáha vylučovaniu toxínov a zvyšuje schopnosť krvi absorbovať kyslík. Adenozín pôsobiaci na rozšírenie periférnych ciev, ktorý tlmí zhlukovanie krvných doštičiek. Reishi obsahuje aj glukány, glykoproteíny, aminokyseliny, steroidy, kyselinu palmitovú, glutén a aj vlákninu. Polysacharidy, ktoré podnecujú v imunitnom systéme zvýšenú aktivitu makrofágov - tzv. požieračov chorých buniek, sú zodpovedné za tlmenie rastu nádorov a stabilizáciu imunity. Ďalej vitamíny / najviac A, B, D2, niacín / a minerály / vápnik, magnézium, draslík /. Je toho ešte viac a hlavne doteraz neprestal výskum kompletných účinkov tejto zázračnej huby.  Už viete prečo si cisár vyhradil právo na túto hubu? Kto ju našiel ju musel odovzdať na cisársky dvor. Porušenie sa trestalo až smrťou.

   

Najhlavnejšie účinky:

    • posilňuje imunitu

    • zvyšuje odolnosť voči stresu

    • podporný prostriedok pri liečbe kardiovaskulárnych ochorení

    • zmierňuje vedľajšie účinky chemoterapie a ožarovania / únavu, stratu chuti do jedla, vypadávanie vlasov, regeneráciu zdravých buniek ... /

    • posilňuje v tele vlastné obranné mechanizmy

    • pomáha odstrániť známky psychického, ale aj fyzického vyčerpania

    • tlmí astmu a alergivcké reakcie a  pomáha pri nespavosti a migréne a vyčerpanosti

https://www.panex.sk/vegavero-reishi-extrakt-500-mg-120-vegetarianskych-kapsul.html

Naše Reishi extraktu má množstvo 500 mg v 1 kapsule, je vyrobené v Nemecku, vegánskeho charakteru, balenie pri štandardnom užívaní 2 kapsuly denne vydrží až na 2 mesiace. Zo skúseností pri pocite prichádzajúcej choroby prechodne možno zvýšiť dennú dávku až na 4 kapsule denne do ústupu klinických ťažkostí (väčšinou na 2-3dni). Je nutné ale zahájiť liečbu včas. Preto je vhodné mať produkt po ruke doma. Tento produkt je možné kombinovať s vitamínom C , postačujúca je dávka od 250-500 mg denne aspoň 1-2 x, samozrejme pri pocite choroby zvoľnite režim života a viac oddychujte a doprajte si spánok.

Garantujeme Vám európsku ( nemeckú ) kvalitu produktu s vysokým obsahom účinných polysacharidov (betaglukánov).
V posledných meraniach na úrovni 144mg na 1 kapsulu. Meranie je v nezávislých nemeckých laboratóriách a certifikuje kvalitu našich produktov.